Okolie

 


IMGP8321 copyZámok Topoľčianky

V rozľahlom anglickom parku sa nachádza klasicistický kaštieľ, ktorý sa v 20. rokoch minulého storočia stal letným sídlom prezidenta republiky. V obľube ho mal hlavne prezident T.G. Masaryk. V súčasnosti zámok ponúka možnosť ubytovania, vytvára príjemné prostredie pre spoločenské podujatia a návštevníkov poteší prehliadka historického múzea.


narodny_zrebcinNárodný žrebčín Topoľčianky

Národný žrebčín Topoľčianky patrí medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny. Je známy chovom koní plemien Lipican, Hucul, Shagya-arab a Slovenský teplokrvník. V ponuke žrebčína je okrem iného aj jazda kočom k Zubrej zvernici alebo na hrad Hrušov.


hrusovZrúcanina hradu Hrušov

Neďaleko obce na skalnatom hrebeni, ktorý tvorí súčasť výbežkov Tríbečského pohoria, sa nachádza zrúcanina hradu z 13. storočia. Je aj jednou zo zastávok na Požitavskej a Ponitrianskej cyklotrase. O obnovu hradu sa v súčasnosti stará OZ Leustach – združenie na záchranu stredovekého architektonického dedičstva nitrianskeho kraja.


zuborZubria zvernica

V zubrej zvernici sa ako v jedinej na Slovensku môžete stretnúť s najväčším cicavcom  Európy – zubrom európskym. Zubor dosahuje výšku 1,9 m a dĺžku 2,7 m a jeho hmotnosť môže byť až 1500 kg.


arboretumArborétum Mlyňany

Arborétum svojich návštevníkov upúta krásou a rozmanitosťou flóry po celý rok. Známym podujatím sú Ambrózyho dni, ktoré sa konajú v máji.